CPL03R0100HB313
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
CPL03R0100HB313
Hersteller:
Vishay Dale
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 0.01 OHM 3W 3% AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±3%
Size / Dimension 0.875" L x 0.313" W (22.22mm x 7.94mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 mOhms
Series CPL
Power (Watts) 3W