Zuhause / Oscillators / CPPC4L-A7BR-72.0TS
minImg
CPPC4L-A7BR-72.0TS
Cardinal Components Inc.
Produkt-Nr.:
CPPC4L-A7BR-72.0TS
Beschreibung:
XTAL OSC XO 72.0000MHZ CMOS TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 50µA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 25mA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series FIPO™ CPP
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm), 4 Leads
Voltage - Supply 3.3V
Output CMOS
Mfr Cardinal Components Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 72 MHz