CPR0342R00JB31
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
CPR0342R00JB31
Hersteller:
Vishay Dale
Beschreibung:
RES 42 OHM 3W 5% RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.375" (9.53mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.906" L x 0.375" W (23.00mm x 9.53mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 42 Ohms
Series CPR
Power (Watts) 3W