CPR10470R0KE10
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
CPR10470R0KE10
Beschreibung:
RES 470 OHM 10W 10% RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 225°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) 0.360" (9.14mm)
Tolerance ±10%
Size / Dimension 1.888" L x 0.375" W (47.96mm x 9.53mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 470 Ohms
Series CPR
Power (Watts) 10W