CPR15510R0KE10
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
CPR15510R0KE10
Beschreibung:
RES 510 OHM 15W 10% RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 225°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) 0.500" (12.70mm)
Tolerance ±10%
Size / Dimension 1.888" L x 0.500" W (47.96mm x 12.70mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 510 Ohms
Series CPR
Power (Watts) 15W