CPR159R100JE10
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
CPR159R100JE10
Hersteller:
Vishay Dale
Paket:
Radial Lead
Beschreibung:
RES 9.1 OHM 15W 5% RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.500" (12.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 1.888" L x 0.500" W (47.96mm x 12.70mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Radial Lead
Resistance 9.1 Ohms
Series CPR
Power (Watts) 15W