CPR201K300JE10
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
CPR201K300JE10
Beschreibung:
RES 1.3K OHM 20W 5% RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 225°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 2.461" L x 0.492" W (62.51mm x 12.50mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 1.3 kOhms
Series CPR
Power (Watts) 20W