CPR202R300JF10
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
CPR202R300JF10
Beschreibung:
RES 2.3 OHM 20W 5% RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 2.461" L x 0.492" W (62.51mm x 12.50mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 2.3 Ohms
Series CPR
Power (Watts) 20W