CPR20R1500KE10
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
CPR20R1500KE10
Beschreibung:
RES 0.15 OHM 20W 10% RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Tolerance ±10%
Size / Dimension 2.461" L x 0.492" W (62.51mm x 12.50mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 150 mOhms
Series CPR
Power (Watts) 20W