CPSL03R0330FB145
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
CPSL03R0330FB145
Hersteller:
Vishay Dale
Beschreibung:
RES 0.033 OHM 3W 1% 4LEAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.875" L x 0.313" W (22.22mm x 7.94mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Resistance 33 mOhms
Series CPSL
Power (Watts) 3W