CPW05R5000FE14
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
CPW05R5000FE14
Hersteller:
Vishay Dale
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 0.5 OHM 5W 1% AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.875" L x 0.375" W (22.22mm x 9.52mm)
Temperature Coefficient ±90ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 500 mOhms
Series CPW
Power (Watts) 5W