CQB200-24S28
Cincon Electronics Co. LTD
Produkt-Nr.:
CQB200-24S28
Paket:
Quarter Brick
Beschreibung:
BRICK DC-DC CQB200-24S28
Auf Lager : 60
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package Quarter Brick
Current - Output (Max) 7.14A
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 92%
Mfr Cincon Electronics Co. LTD
Features Adjustable Output, Baseplate, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2.25 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 28V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active High
Series CQB200 (200W)
Power (Watts) 200 W