CQS24150-8-V
Cosel USA, Inc.
Produkt-Nr.:
CQS24150-8-V
Hersteller:
Cosel USA, Inc.
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 15V 120W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 33V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.33" H (57.9mm x 36.8mm x 8.5mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 8A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 20V
Series CQS (140W)
Power (Watts) 120 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module
Efficiency 92%