CQS48015-50-R
Cosel USA, Inc.
Produkt-Nr.:
CQS48015-50-R
Hersteller:
Cosel USA, Inc.
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 1.5V 75W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 76V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 1.5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.33" H (57.9mm x 36.8mm x 8.5mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 50A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series CQS (160W)
Power (Watts) 75 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module
Efficiency 87%