Zuhause / Tape / CQT1-20.000
minImg
CQT1-20.000
Chip Quik Inc.
Produkt-Nr.:
CQT1-20.000
Hersteller:
Chip Quik Inc.
Beschreibung:
POLY FILM TAPE 20.0" X 36 YARDS
Benutzer handbuch
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature -
Thickness - Adhesive 0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Color Amber
Backing, Carrier Polyimide
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Thickness 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Series CHIPQUIK®
Length 108' (32.9m) 36 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr Chip Quik Inc.
Temperature Range -100°F ~ 500°F (-73°C ~ 260°C)
Shelf Life 36 Months
Package Bulk
Tape Type Film
Width 20.00" (508.00mm)