CR024R75F
Meritek
Produkt-Nr.:
CR024R75F
Beschreibung:
RES SMD 4.75 OHM 1% 3/4W 2010
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Ratings -
Resistance 4.75 Ohms
Series CR
Power (Watts) 0.75W, 3/4W