CR046812F
Meritek
Produkt-Nr.:
CR046812F
Beschreibung:
RES SMD 68.1K OHM 1% 1/2W 1210
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Ratings -
Resistance 68.1 kOhms
Series CR
Power (Watts) 0.5W, 1/2W