CR0603JB10MS01
Aillen
Produkt-Nr.:
CR0603JB10MS01
Hersteller:
Aillen
Paket:
0603
Beschreibung:
RES 10M OHM 5% 1/10W 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 10 MOhms
Series CR03
Power (Watts) 0.1W, 1/10W