CR20361J
Meritek
Produkt-Nr.:
CR20361J
Beschreibung:
RES SMD 360 OHM 5% 1/16W 0402
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Ratings -
Resistance 360 Ohms
Series CR
Power (Watts) 0.063W, 1/16W