CR256041F
Meritek
Produkt-Nr.:
CR256041F
Hersteller:
Meritek
Beschreibung:
RES SMD 6.04K OHM 1% 1/20W 0201
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Ratings -
Resistance 6.04 kOhms
Series CR
Power (Watts) 0.05W, 1/20W