CR4210-150
CR Magnetics Inc.
Produkt-Nr.:
CR4210-150
Hersteller:
CR Magnetics Inc.
Beschreibung:
SENSOR CURRENT XFMR 150A AC
Benutzer handbuch
Polarization Bidirectional
Operating Temperature 0°C ~ 60°C
Response Time 250ms
For Measuring AC
Current - Supply (Max) -
Mounting Type DIN Rail, Panel
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Sensing 150A
Series CR4200
Accuracy ±0.5%
Sensitivity -
Number of Channels 1
Package / Case Module
Sensor Type Transformer w/Conditioning
Linearity -
Voltage - Supply Self Powered
Output Ratiometric, 0 V ~ 5 V
Mfr CR Magnetics Inc.
Frequency 50Hz ~ 400Hz