CR4460-75
CR Magnetics Inc.
Produkt-Nr.:
CR4460-75
Beschreibung:
SENSOR CURRENT XFMR 75A AC
Benutzer handbuch
Polarization Bidirectional
Operating Temperature 0°C ~ 60°C
Response Time 250ms
For Measuring AC
Current - Supply (Max) 90mA
Mounting Type DIN Rail, Panel
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Current - Sensing 75A
Series CR4400
Accuracy ±0.5%
Sensitivity -
Number of Channels 2
Linearity -
Voltage - Supply 24V
Output Ratiometric, 4mA ~ 20mA
Mfr CR Magnetics Inc.
Frequency 50Hz ~ 400Hz