CR4560-50
CR Magnetics Inc.
Produkt-Nr.:
CR4560-50
Beschreibung:
TRANSDUCER VOLTAGE 24VDC
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 60°C
Termination Style Screw Terminal
Response Time 250ms
Approval Agency CE, cURus
Mounting Type DIN Rail
Product Status Active
Series CR4500
Accuracy 0.5%
Type True RMS AC Voltage Transducer
Voltage - Supply 24VDC
Output 4 ~ 20mA
Mfr CR Magnetics Inc.
Input Range 0 ~ 50VAC
Isolation 2500VDC