CR5211S-75
CR Magnetics Inc.
Produkt-Nr.:
CR5211S-75
Hersteller:
CR Magnetics Inc.
Beschreibung:
SENSOR CURRENT HALL 75A DC
Benutzer handbuch
Polarization Unidirectional
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Response Time 250ms
For Measuring DC
Current - Supply (Max) 35mA
Mounting Type DIN Rail, Panel
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Sensing 75A
Series CR5200
Accuracy ±1%
Sensitivity -
Number of Channels 1
Package / Case Module
Sensor Type Hall Effect, Closed Loop
Linearity -
Voltage - Supply 24V
Output Ratiometric, ±10 V