CR54-7R6MC
Sumida America Components Inc.
Produkt-Nr.:
CR54-7R6MC
Beschreibung:
FIXED IND 7.6UH 2.08A 62.4 MOHM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.191" (4.85mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.08 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.228" L x 0.209" W (5.80mm x 5.30mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 62.4mOhm Max
Inductance 7.6 µH
Series CR54
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 19.6MHz