CRCW040216K2CHEDP
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
CRCW040216K2CHEDP
Paket:
0402
Beschreibung:
RES SMD 16.2K OHM 1/16W 0402
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.25%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 16.2 kOhms
Series CRCW-P
Power (Watts) 0.063W, 1/16W