CRCW04023R01FKTD
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
CRCW04023R01FKTD
Beschreibung:
RES SMD 3.01 OHM 1% 1/16W 0402
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 3.01 Ohms
Series CRCW
Power (Watts) 0.063W, 1/16W