CRCW040262R0JNEDC
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
CRCW040262R0JNEDC
Beschreibung:
RES 62 OHM 5% 1/16W 0402
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 62 Ohms
Series CRCW-C
Power (Watts) 0.063W, 1/16W