CRCW06031M60FKEBC
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
CRCW06031M60FKEBC
Hersteller:
Vishay Dale
Paket:
0603
Beschreibung:
RES 1.6M OHM 1% 1/10W 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 1.6 MOhms
Series CRCW-C
Power (Watts) 0.1W, 1/10W