CRCW0805115RFKTA
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
CRCW0805115RFKTA
Beschreibung:
RES SMD 115 OHM 1% 1/8W 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 115 Ohms
Series CRCW
Power (Watts) 0.125W, 1/8W