CRCW08051R43FNTA
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
CRCW08051R43FNTA
Beschreibung:
RES SMD 1.43 OHM 1% 1/8W 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.43 Ohms
Series CRCW
Power (Watts) 0.125W, 1/8W