CRCW080541K2FKEBC
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
CRCW080541K2FKEBC
Hersteller:
Vishay Dale
Paket:
0805
Beschreibung:
RES 41.2K OHM 1% 1/8W 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 41.2 kOhms
Series CRCW-C
Power (Watts) 0.125W, 1/8W