CRCW12101K80JNTA
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
CRCW12101K80JNTA
Beschreibung:
RES SMD 1.8K OHM 5% 1/2W 1210
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.8 kOhms
Series CRCW
Power (Watts) 0.5W, 1/2W