CRGH0603F4K7
TE Connectivity Passive Product
Produkt-Nr.:
CRGH0603F4K7
Paket:
0603
Beschreibung:
RES SMD 4.7K OHM 1% 1/5W 0603
Auf Lager : 34728
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 4.7 kOhms
Series CRGH, Neohm
Power (Watts) 0.2W, 1/5W