CRGP0402F18K
TE Connectivity Passive Product
Produkt-Nr.:
CRGP0402F18K
Paket:
0402
Beschreibung:
RES 18K OHM 1% 1/8W 0402
Auf Lager : 82755
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.043" L x 0.020" W (1.10mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 18 kOhms
Series CRGP
Power (Watts) 0.125W, 1/8W