CRT0603-BY-2002ELF
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
CRT0603-BY-2002ELF
Hersteller:
Bourns Inc.
Paket:
0603
Beschreibung:
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/10W 0603
Auf Lager : 25806
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 20 kOhms
Series CRT
Power (Watts) 0.1W, 1/10W