CRT0805-BV-9761ELF
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
CRT0805-BV-9761ELF
Hersteller:
Bourns Inc.
Paket:
0805
Beschreibung:
RES SMD 9.76KOHM 0.1% 1/8W 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 9.76 kOhms
Series CRT
Power (Watts) 0.125W, 1/8W