Zuhause / Crystals / CS10-19.200MABJTR
minImg
CS10-19.200MABJTR
Citizen Finedevice Co Ltd
Produkt-Nr.:
CS10-19.200MABJTR
Beschreibung:
CRYSTAL 19.2000MHZ 18PF SMD
Benutzer handbuch
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Ratings -
Series CS10
Type MHz Crystal
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr Citizen Finedevice Co Ltd
Frequency 19.2 MHz