CS160808-47NK
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
CS160808-47NK
Hersteller:
Bourns Inc.
Paket:
0603 (1608 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 47NH 200MA 150MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Q @ Freq 45 @ 50MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 200 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Inductance 47 nH
Series CS160808
Type Multilayer
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 260MHz