Zuhause / Crystals / CS20 19.440MABJTR
minImg
CS20 19.440MABJTR
Citizen Finedevice Co Ltd
Produkt-Nr.:
CS20 19.440MABJTR
Beschreibung:
CRYSTAL 19.4400MHZ 18PF SMD
Benutzer handbuch
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.457" L x 0.217" W (11.60mm x 5.50mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Ratings -
Series CS20
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Citizen Finedevice Co Ltd
Frequency 19.44 MHz