CS321613-1R2K
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
CS321613-1R2K
Hersteller:
Bourns Inc.
Paket:
1206 (3216 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 1.2UH 100MA 300MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Q @ Freq 80 @ 10MHz
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 100 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1206 (3216 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 300mOhm Max
Inductance 1.2 µH
Series CS321613
Type Multilayer
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Frequency - Self Resonant 65MHz