CS65-B2GA221KYNKA
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
CS65-B2GA221KYNKA
Hersteller:
TDK Corporation
Beschreibung:
CAP CER 220PF 300/440VAC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 300VAC/440VAC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Temperature Coefficient B
Product Status Obsolete
Ratings X1, Y2
Series CS
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 220 pF