CSB-115A-5B-30M
R-K Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
CSB-115A-5B-30M
Beschreibung:
RELAY TIME DELAY 30MIN 10A 120V
Benutzer handbuch
Timing Initiate Method Input Voltage
Termination Style Plug In, 11 Pin
Delay Time 18 Sec ~ 30 Min
Circuit DPDT (2 Form C)
Mounting Type Socketable
Product Status Active
Relay Type Mechanical Relay
Series -
Function One Shot
Voltage - Supply 115VAC
Mfr R-K Electronics, Inc.
Timing Adjustment Method Hand Dial
Package Bulk
Contact Rating @ Voltage 10A @ 120/240VAC