CSB-115A-5B-5S
R-K Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
CSB-115A-5B-5S
Beschreibung:
RELAY TIME DELAY 5SEC 10A 120V
Benutzer handbuch
Timing Initiate Method Input Voltage
Termination Style Plug In, 11 Pin
Delay Time 0.05 Sec ~ 5 Sec
Circuit DPDT (2 Form C)
Mounting Type Socketable
Product Status Active
Relay Type Mechanical Relay
Series -
Function One Shot
Voltage - Supply 115VAC
Mfr R-K Electronics, Inc.
Timing Adjustment Method Hand Dial
Package Bulk
Contact Rating @ Voltage 10A @ 120/240VAC