CSB-24A-5-5M
R-K Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
CSB-24A-5-5M
Beschreibung:
RELAY TIME DELAY 5MIN 10A 120V
Benutzer handbuch
Timing Initiate Method Input Voltage
Termination Style Plug In, 8 Pin (Octal)
Delay Time 3 Sec ~ 5 Min
Circuit SPDT (1 Form C)
Mounting Type Socketable
Product Status Active
Relay Type Mechanical Relay
Series -
Function One Shot
Voltage - Supply 24VAC
Mfr R-K Electronics, Inc.
Timing Adjustment Method Hand Dial
Package Bulk
Contact Rating @ Voltage 10A @ 120/240VAC