CSC08A01100KGEK
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
CSC08A01100KGEK
Hersteller:
Vishay Dale
Paket:
8-SIP
Beschreibung:
RES ARRAY 7 RES 100K OHM 8SIP
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Number of Resistors 7
Height - Seated (Max) 0.195" (4.95mm)
Tolerance ±2%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.790" L x 0.098" W (20.07mm x 2.49mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SIP
Series CSC
Power Per Element 200mW
Package / Case 8-SIP
Resistor Matching Ratio -
Mfr Vishay Dale
Number of Pins 8
Resistance (Ohms) 100k
Circuit Type Bussed
Package Bulk
Resistor-Ratio-Drift ±50ppm/°C