CSP-3000-400
MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
CSP-3000-400
Hersteller:
MEAN WELL USA Inc.
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 400V 3000W
Auf Lager : 40
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Product Status Active
Efficiency 93%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote On/Off
Voltage - Input 180 ~ 264 VAC, 254 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 65°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CE, CQC, cURus, EAC
Voltage - Output 1 400V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 10.94" L x 7.00" W x 2.50" H (278.0mm x 177.8mm x 63.5mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 7.5 A
Series CSP-3000 (3000W)
Power (Watts) 3000W