CSR0201FTR620
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
CSR0201FTR620
Paket:
0201
Beschreibung:
RES 0.62 OHM 1% 1/20W 0201
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.011" (0.28mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings -
Resistance 620 mOhms
Series CSR
Power (Watts) 0.05W, 1/20W