CSR1206-0R004F1
Riedon
Produkt-Nr.:
CSR1206-0R004F1
Hersteller:
Riedon
Paket:
1206
Beschreibung:
RES 0.004 OHM 1% 1W 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1206
Resistance 4 mOhms
Series CSR
Power (Watts) 1W