CSR1210FTR250
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
CSR1210FTR250
Paket:
1210
Beschreibung:
RES 0.25 OHM 1% 1/2W 1210
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
Resistance 250 mOhms
Series CSR
Power (Watts) 0.5W, 1/2W